13 stycznia 2020

Masaż techniką Raindrop

Relaksacja i regeneracja dla ciała i duszy

Masaż techniką Raindrop to wyjątkowo relaksujący masaż z wykorzystaniem wysokiej jakości olejków eterycznych firmy Young Living. Technika ta została stworzona przez założyciela firmy, Garego Younga, który połączył wiedzę na temat działania olejków eterycznych z pradawnymi technikami energetycznymi Indian Lakota, którzy podczas delikatnego głaskania ciała pomagali dobrej energii rozprzestrzenić się po całym ciele. „Dobrą energię” stanowią w technice Raindrop olejki eteryczne, które są naturalną siłą witalną występującą w każdej roślinie: w jej kwiatach, liściach, nasionach, korze czy korzeniach. Dla rośliny pełnią one rolę ochronną: tylko w ten sposób roślina może bronić się przed bakteriami, grzybami, insektami i naprawiać uszkodzenia.

Niesamowite właściwości olejków eterycznych były znane już w starożytności, kiedy to wykorzystywano je jako leki. W Egipcie stosowano olejki do mumifikacji, a w Biblii wspomniano wiele razy o namaszczaniu olejkami, przy czym dzisiejsza nauka potwierdza, że wymieniane w Starym i Nowym Testamencie olejki, jak olejek kadzidłowy, mirrowy, cedrowy czy olejek z drzewa sandałowego, należą do tych najcenniejszych pod względem zawartości substancji przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych, oczyszczających i natleniających. Ponadto olejki eteryczne zawierają najwięcej antyoksydantów (przeciwutleniaczy), przez co wspierają nasz organizm w neutralizowaniu zbyt dużej ilości rodników, powstałych w naszym ciele m.in. przez zanieczyszczone środowisko, chemikalia czy przetworzoną żywność. 

Ale to dopiero początek zalet olejków eterycznych. Każdy z nich jest mieszanką innych substancji i wykazuje inne właściwości. Podczas masażu techniką Raindrop używanych jest dziewięć olejków eterycznych: 

  1. Valor – mieszanka olejków, pomagająca zharmonizować naszą energię i emocje, dodając pewności siebie i wiary we własne siły. Pomaga otworzyć się, pozbyć się blokad emocjonalnych, daje uczucie radości i lekkości. Wspomaga system limbiczny odpowiedzialny za emocje, a także układ kostny, wspierając m.in. prawidłowe ustawienie kręgosłupa.

  2. Oregano – ciężki olejek o ostrym aromacie, jeden z najmocniej działających olejków na układ odpornościowy i oddechowy. Posiada silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Oczyszcza i wspomaga receptory komórkowe, by prawidłowo odbierały bodźce. Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

  3. Tymianek – zawiera silny przeciwutleniacz – tymol. Wspomaga naturalne systemy obronne organizmu, działa m.in. na układ oddechowy, pokarmowy i nerwowy. Pozwala przezwyciężyć zmęczenie i uczucie wyczerpania po chorobie.

  4. Bazylia – wspiera rozluźnianiu mięśni, w tym również mięśni gładkich. Zwiększa poziom energii, zwiększa jasność umysłu i koncentrację, wykazuje działanie uspokajające i odświeżające. Pomaga przy zmęczeniu psychicznym.

  5. Cyprys – wspomaga krążenie i układ limfatyczny, wspiera produkcję białych krwinek. Wykazuje działanie silnie ściągające, dzięki czemu jest używany jako środek do cery tłustej. Łagodzi poczucie straty, wspiera wychodzenie z emocjonalnych traum, tworzy poczucie bezpieczeństwa.

  6. Golteria (Wintergreen) – działa wzmacniająco i kojąco na układ kostno-mięśniowy: wspomaga stawy, łagodzi bóle kostne, skurcze mięśni i ich napięcie po wysiłku fizycznym. Stosowany w chorobach reumatycznych, zwyrodnieniach, stanach zapalnych, rwie kulszowej czy osteoporozie. Pomaga oczyścić układ limfatyczny i wspiera ogólną wydolność organizmu.

  7. Majeranek – relaksuje mięśnie, uspokaja układ nerwowy, działa kojąco w bólach głowy, migrenie, bólach miesiączkowych, łagodząc objawy PMS. Wspiera prawidłowe trawienie, pomaga w infekcjach układu oddechowego.

  8. Mięta – wspomaga układ trawienny, oddechowy i nerwowy, wspiera działanie wątroby, a także koncentrację, stymuluje do działania. Chłodzi zmęczone mięśnie, odświeża i orzeźwia. Potęguje działanie innych olejków.

  9. Aroma Siez – mieszanka olejków, w której skład wchodzi bazylia, majeranek, lawenda, mięta pieprzowa i cyprys. Wspomaga układ nerwowy, pomaga pozbyć się złego samopoczucia, działa przeciwbólowo. Relaksuje zmęczone i napięte mięśnie, zalecany również w przypadku nadwyrężenia czy urazów mięśni. Poprawia ukrwienie. Zapewnia ukojenie, wycisza.

 

Terapeuta wmasowuje olejki według odpowiedniej kolejności najpierw w stopy, a następnie rozprowadza krople delikatnymi ruchami wzdłuż kręgosłupa. Cały masaż trwa około godziny.

Po ukończonej sesji odczuwa się głębokie odprężenie, uczucie zharmonizowania, przypływu energii. Jako że masaż techniką Raindrop stymuluje detoksykację organizmu, po masażu warto jest pić więcej wody niegazowanej, unikać kawy, alkoholu i innych używek. Czasami proces oczyszczania się organizmu jest tak silny, że po zabiegu może pojawić się ból głowy, kaszel, katar, wysypka na skórze – są to objawy uciążliwe, lecz krótkotrwałe i są dowodem na działanie olejków. W takim przypadku należy na czas trwania objawów zrezygnować ze stosowania olejków eterycznych i przyjmować więcej płynów w postaci czystej wody.